Usługi IT, które najlepiej sprawdzają się w formie outsourcingowej

W wielu przypadkach nie ma konieczności zawierania umowy o pracę z ekspertem IT – lepiej postawić na outsourcing przeróżnych usług. Przedsiębiorstwa w Polsce chętnie korzystają z takich zasad współpracy. Które usługi informatyczne najlepiej sprawdzają się w formie outsourcingowej?

Doradztwo w sprawie oprogramowania i sprzętu 

Ja wynika z badania przeprowadzonego przez Orange Polska, aż 75 proc. małych i średnich firm twierdzi, że outsourcing IT jest ważny w informatyzacji przedsiębiorstwa. Aż 55 proc. respondentów korzysta w takich przypadkach z wyspecjalizowanych firm zewnętrznych. Taka możliwość ma według badanych największe znaczenie w przypadku sektora handlu (75 proc.), usług (74 proc.) i produkcji (72 proc.).

Wielu naszych klientów stawia na doradztwo informatyczne w sprawie oprogramowania i sprzętu. Przemyślany wybór jest w tym przypadku bardzo ważny głównie z tego względu, że programy i urządzenia w dużej mierze decydują o tym, jak działa firma. Parametry komputerów, które trafią do przedsiębiorstwa, muszą być wystarczające do tego, aby ten sprzęt umożliwiał płynne korzystanie z oprogramowania, którym posługują się specjaliści w firmie. Takie komputery nie tylko mają spełniać aktualne wymagania potrzebnych w biznesie aplikacji, ale muszą też poradzić sobie z kolejnymi wersjami danego programu. Pomagamy wybrać nie tylko komputery, ale również drukarki, urządzenia sieciowe, dyski zewnętrzne czy też sprzęty, które mają pełnić funkcję serwerów.

Mamy bardzo duże doświadczenie, jeśli chodzi o kwestię wyboru oprogramowania. W zależności od zastosowań, możemy zaproponować kilka aplikacji i oczywiście uzasadnić, dlaczego akurat one będą najlepszym wyborem w przypadku danej działalności.

Monitorowanie funkcjonowania sprzętu 

Firmy potrzebują niezawodnych urządzeń, które będą w stanie niemal cały czas wykonywać swoje zadania. W momencie kiedy jednak dojdzie do awarii, ważne jest, aby została ona szybko i sprawnie wyeliminowana. Do natychmiastowego zgłaszania i szybkiego usuwania usterek sugerujemy korzystanie z naszej usługi helpdesk, dzięki której naprawa jest możliwa bez konieczności angażowania personelu przedsiębiorstwa. Rejestrujemy zgłoszenia i sortujemy je, biorąc pod uwagę to, jak rzutują one na funkcjonowanie firmy – zaczynamy od rozwiązania tych komplikacji, które mają największy wpływ na działanie organizacji.

Zajmujemy się również monitorowaniem pracy sprzętu oraz wdrożonych rozwiązań w firmie. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić większą bezawaryjność urządzeń, a jeśli wykryjemy jakieś problemy, to reagujemy natychmiast – tak, aby ograniczyć ryzyko poważnej awarii, która zakłóci funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa IT

Przeróżne badania pokazują, że skutki cyberprzestępczości odczuwalne są przez większość firm w Polsce. Tymczasem nie wszystkie przedsiębiorstwa mają opracowane procedury działania w takich przypadkach. Przeprowadzamy szkolenia z zakresu bezpieczeństwa IT, aby pracownicy zdawali sobie sprawę z tego, jakie zagrożenia wiążą się z cyberprzestępczością i co należy robić, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko takich zdarzeń. Najsłabszym ogniwem, jeśli chodzi o zachowanie bezpieczeństwa IT w firmach jest nieświadomy pracownik. Taka osoba może np.:

  • Pobierać pliki z niesprawdzonych serwisów.
  • Otwierać załączniki do e-maili od anonimowych nadawców.
  • Zapisać ważne hasło dostępowe w miejscu widocznym dla klientów.

To tylko przykładowe zagrożenie. Ponadto w ramach prowadzonych szkoleń przekazujemy pracownikom IT wiadomości dotyczące zarządzania:

  • bazami danych,
  • zespołem IT,
  • infrastrukturą informatyczną.

Możemy zrealizować szkolenia wyłącznie z ustalonego zakresu – zgodnie z obecnymi potrzebami przedsiębiorstwa.

Może Cię zainteresować: Wyciek danych z przedsiębiorstwa – jakie niesie konsekwencje?

security it

Ochrona przed wyciekiem danych

Każdy prowadzący biznes, który gromadzi dane, powinien zapewnić im bezpieczeństwo. Nie chodzi wyłącznie o ochronę informacji na temat klientów czy pracowników, ale również dotyczących produktów, realizowanych usług i nie tylko. Ich utrata może doprowadzić nawet do uniemożliwienia działania przedsiębiorstwa, a w niemal każdym przypadku wiąże się ze stratami. Najczęściej wyciek danych jest spowodowany przez byłych lub obecnych pracowników, a może do niego dojść w sposób zamierzony lub niezamierzony. Jak do tego nie dopuścić?

Oferujemy przedsiębiorcom ochronę w czasie rzeczywistym. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom informatycznym możemy zablokować pracownikom możliwość nieautoryzowanego wysłania danych firmowych. W przypadku jakiegokolwiek wycieku informacji jesteśmy w stanie szybko zlokalizować jego źródło. Zapewniamy również zabezpieczenia przed niepowołanym dostępem z zewnątrz. Nasze rozwiązania są oczywiście zgodne z polityką RODO. Zapewniamy wsparcie, które ograniczy do minimum ryzyko wycieku danych.